Proč se e-book zrodil?

Krize je příčinou vzniku nových věcí. Jednou z nich je i tato elektronická kniha. Samotný nápad se nepřímo datuje na konec února 2020, na období, kdy koronavirová krize pomalu ale jistě přicházela na území Evropy. Cítili jsme, že brzo se situace zhorší a přijde něco, co nám dočasně omezí život. Začali jsme se chystat na horší časy, stejně tak jsme upozorňovali lidi kolem nás.

Bylo to odvážné, většina z nich zpočátku brala vše na lehkou váhu, zatímco my jsme přicházeli s pesimismem. Právě tento pesimismus nás ale dokonale připravil. Naši klienti věděli, s čím mají počítat, co může přijít. My jsme na to připravili naše byznysy a už předem si, podobně jak radí Petr Mára, vytvořili plán B.

Karanténní opatření vzhledem k pandemii koronaviru připravila o práci spoustu lidí. Zaměstnanci najednou necítili jistotu, kterou jim doposud jejich úvazek přinášel. Podnikatelé byli zase nuceni vyrovnat se s úbytkem zakázek.

Zatímco mnoho lidí pojalo nařízenou karanténu jako dovolenou, my jsme si byli vědomi, kolik příležitostí nám nabídnutý čas přinese. Udělali jsme věci, na které jindy nebyl čas, více se učili, měnili návyky, zkoušeli nové věci. Ze dne na den jsme překopali náš stereotyp, abychom přežili, nepromrhali tento čas a připravili se na to, co může pandemie udělat se světovou ekonomikou.

Pak nás ale napadlo: "Nachystali se i ostatní? Přistoupili k této situaci stejně?". Rozhlédli jsme se, a zjistili, že všichni zdaleka ne. Sociální sítě zalily příspěvky vyděšených uživatelů nejprve sledujících nepříznivé zprávy. Později, vinou nedostatku práce, zasedli tito lidé k Netflixu či hraní videoher a v poslední fázi si začali stěžovat na nedostatek peněz a na nesmyslnost vládních opatření.

Koronavirová krize nás ovlivnila všechny. Stejně tak nás všechny ovlivní krize, která bude následovat.

Tento e-book není jen o koronavirové krizi a následné krizi ekonomické, kterou očekáváme, ale může být návodem v jakékoliv krizi. Zabrousíme do ekonomické i sociální sféry. Podíváme se na to, jak přežít krizi z finančního hlediska, tedy jak ovládnout své cashflow nebo jak pracovat se svými investicemi. Také se podíváme na sociální aspekty, jak změnit své vzorce chování nebo jakým lidem se v krizi vyhnout. Věříme, že každý si v knize najde svou situaci, se kterou se dokáže ztotožnit a informace, které mu pomohou zvednout kotvy a vyplout do světa připravených. 

Krize do vašeho života přijde, ať už bude mít jakoukoliv formu. A úspěch záleží na rychlosti vaší reakce. Když přijde bouřka, nečekejte pod střechou, až se přežene. Vezměte deštník a běžte ven!

Sam a Oliver

 

274647-charles-bukowski-obrazky-s-citaty-svet-patri-tem-co-se-neposerou